kadınlar kültür evi

KADINLARIMIZI ÖNEMSİYORUZ

Kadınlarımızın her türlü sosyal ve kültürel etkinlikler yapabileceği donanıma sahip olan hanımlar kültür evi inşa etmeyi planlıyoruz.

Erbaa’lı hanımlarımızı, hayatın her evresinde daha güçlü, umutlu ve kararlı olmasını destekleyen ve bu yönde çalışmalar yapacak olan kültür evimiz, hanımlarımızın sosyal ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda üyelerine sportif, sosyal ve kültürel anlamda birçok aktivite sunulması hedeflemektedir.

Yine, Erbaa da yaşayan ev hanımı, çalışan ve öğrenci olarak yaşayan hanımların boş zamanlarını sosyal faaliyetler ile geçirebilecekleri, ev hanımları ile çalışan hanımlar arasında sosyal iletişim ve komşuluk kültürünün geliştirilmesi, şehirle ilgili ortak paylaşım alanlarının artırılması, hanımların spor yapmalarının sağlanması, yaşadıkları problemlere karşı bilgilendirilmesi ve problemlerinin çözmelerine yardımcı olunması, yeni davranış biçimleri edinmelerinin sağlanması, paneller ve seminerler düzenlenerek iş ve ev ortamından uzaklaşıp ev hanımı ise evinin dışında da sosyal bir hayata katılmalarının sağlanması amaç edinilmiştir.

Kültür evimiz; Sosyal ve Kültürel Faaliyetler, Eğitim Destek Hizmetleri, Sağlık Hizmetleri, Spor Hizmetleri, Psiko-Sosyal Destek Hizmetleri ve Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri vererek kadınlarımızın bedensel ve sağlıklı yaşam aktivitelerine katkı sağlarken emek ve becerilerinin  de gün ışığına çıkarılması sağlanacaktır.

Oluşturulma Tarihi : 24.04.2019