Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yeri

Günlük yaşantımızın bir parçası olan pazar alışverişini karmaşa ve sağlıksız ortamlardan modern mekanlara taşımayı hedefliyoruz. Erbaalıların temiz ve sağlıklı ortamlarda pazar alışverişi yapmaları amacıyla yapılması planlanan kapalı pazaryerleri ile alışverişi keyifli ve konforlu bir hale getiriyoruz.

Vatandaşlarımız artık olumsuz hava şartlarından ne yaz dönemi ne de kış döneminde etkilenmeyeceklerdir. Kışın yağışlarda, yazın ise toz ve sıcakta zorluk çeken vatandaşlar ve esnafımız artık modern ve sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabileceklerdir.

Kapalı Pazaryeri’nin pazar alış verişinin yanında farklı fonksiyonları da olması planlanmaktadır. Kapalı Pazar yerlerini kurban kesim alanları olarak da kullanılması ve istenmeyen görüntülerin oluşmasını engellenmesi amaçlanmaktadır. Bunun yanı sıra herhangi bir doğal afette insanlarımızın toplanabileceği, sağlık hizmetlerinin sunulabileceği, yemek hizmetinin verebileceği ve otopark olarak kullanılabilecek yerler olarak da kullanıma uygun olarak projelendirilmiştir.

Oluşturulma Tarihi : 24.04.2019