Masal Park

GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ

Çocuklarımızın hayal dünyasını ve yeteneklerini geliştirmek, yetişkinlere farklı bir mekan alternatifi sunmak için Masal Park yapmayı hedefliyoruz. Erbaa Masal Parkı’nda Türk ve dünya literatüründeki efsane, masal ve destan kahramanları heykel betimlemeleriyle vücut bulacak. Çocukların masal kahramanlarıyla buluşacağı park, benzerine az rastlanır atmosferi ile yetişkinleri de çocukluklarına götürecektir.

Parkvadi'de kurulacak olan Masal Parkı’nda Nasrettin Hoca, Karagöz ve Hacivat, Keloğlan, Deli Dumrul, Pinokyo,  Rapunzel, Şirinler, Kül Kedisi, Taş Devri, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız, Bremen Mızıkacıları, Hansel ve Gretel gibi 16 masal ve halk kahramanının heykeli yer alacak. Ayrıca parkın bir bölümünde satranç alanı olacak. Masal Parkı’nda ayrıca Erbaa’ya özgü simgeler de yaprak ev ve tuğla ev gibi yapılarla temsil edilecek.

Erbaa Masal Parkı’nın eğlencenin yanı sıra değerler eğitiminin de mekanı olması planlanıyor. Masal Parkı’nda, masal kahramanlarıyla birlikte, gölet, çim amfi, çim tepeleri, akülü araç yolu, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, kafeterya, otopark gibi sosyal alanlar da yer alacak.

Çocuklara farklı ve öğretici bir dünya sunacak olan Masal Parkı ile Erbaa’nın turizm potansiyelini arttırarak, kentin tanıtımına katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Erbaamız, Erbaa halkı ve geleceğimizin teminatı çocuklarımız her şeyin en iyisini ve en güzelini hak ediyor.

 

Oluşturulma Tarihi : 24.04.2019