ESMEK'te güz dönemi kursları başladı

Erbaa Belediyesi tarafından 2015 yılında kurulan Erbaa Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarında (ESMEK) 2017 yılı güz dönemi kursları başladı.

Kurulduğu günden bu tarafa yaklaşık 4 bin kursiyere hizmet veren ESMEK, 2017 güz döneminde 11 yeni kursla eğitim vermeye başladı. Gitar, Bağlama, Engelliler için Ahşap Boyama, Ney, İşaret Dili, Yağlıboya Resim, Koro, Çeyiz Ürünleri gibi kursların verildiği ESMEK’e 286 kursiyer katılıyor.

Belediyecilik anlayışlarının sadece fiziki hizmetlerle sınırlı kalmadığını belirten Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım “Sosyokültürel alanda Erbaa’nın gelişmesine katkı sunmak amacıyla çalışıyoruz. Fiziki hizmetlerimizin yanında doğrudan bireylere ulaşacak projeler geliştiriyoruz. Bu projelerimizden biri de ESMEK.  Elbette altyapı ve üstyapı hizmetlerimiz belediyeciliğin gereği. Ancak belediyelerin tek görevinin bu olduğunu düşünmüyoruz. Sonuç olarak yerelde en güçlü kurumların başında belediyeler gelir. Göreve gelmeden önce nasıl bir hizmet anlayışı içerisinde bulunacağımızı hemşerilerimize aktarmıştık.  Bu ideallerimizi ESMEK gibi, Bilgi Evleri gibi projelerimizle teker teker hayata geçiriyoruz.  Bu hizmetlerin devamı da gelecek inşallah.” şeklinde konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 21.11.2017