Sebze-Meyve Hali ve Borsası / Soğuk Hava Deposu

İklimi, ekolojisi ve verimli toprakları ile ilçemizin tarımsal açıdan hak ettiği değeri yakalamasını hedefliyoruz. Tarımsal ekonominin gerçek potansiyeline ulaşabilmesi için Sebze Meyve Hali ve Borsasını kurarak çiftçimizi pazar ve piyasa koşulları içerisinde destekleyeceğiz.

İlçemizin en önemli ihtiyaçlarından biri olduğu halde yıllardır bir türlü hayata geçirilemeyen Soğuk Hava Deposunu kurmak sureti ile çiftçimizin ürettiği ürünü ülke pazarında karlılıkla satmasını sağlayacağız. Üreticinin alıcı ile en sağlıklı şekilde buluşturulacağı Erbaa’nın tarımsal potansiyeli karşılayabilecek büyüklükteki Sebze ve Meyve Halini inşa edecek, burada kurulacak Sebze Meyve Borsası ile Erbaa tarımının hem üretim kapasitesi hem de piyasa koşulları içerisinde lider olmasını sağlayacağız. 

ETAP: Kısa adı Etap olan Erbaa Tarımsal Araştırmalar Platformunu kurarak, ürün çeşitliliği bakımından Dünya çapında eşine az rastlanılan özelliklere sahip Erbaa Ovası’nda çiftçilerimizi bilinçli tarıma teşvik edeceğiz. Avrupa Birliği tarafından desteklenen projeler konusunda çiftçilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti sunarak tarımsal kalkınmayı sağlayacak; Erbaa ekonomisine katma değer kazandıracağız.

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 05.02.2015